Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına semt veren bir açıklıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri gibi kişisel detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında mevsuk adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak zemin kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Zaman da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mefret bağ göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle doğum haritası yorumlamak, nefis analizi gitmek, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, afiyet astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin avluındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin doğum evveliyatına, saatine ve yerine bakılırsa hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinkes bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha zait bilim sahibi yürütmek istiyorsanız, birokkalı terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum evveliyatına bakılırsa belirlenir ve birokkalı kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki olaylar için bilim verebilir.

  2. Arslan ıtır: Umumiyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin birey yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi yaşlakin şekline gösterge eder.

Burç yorumlaması için çok zait bilim sahibi yürütmek sinein, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Terim Anlamı
Veladet haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilim verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin avluındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir sair gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin avluındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğnöbetimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse bile, mevsuk bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, ileri tahmini ve daha sağlam çok sayfa için bilim ita konusunda nispeten bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan