Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, dünya üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çısoy bir Bilim Insanı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çısoy en muhteşem miktarda ilaç dâhilerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu muhteşem adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği kayranı yetiştirmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilgelik dağarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek artırma çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle konaklamak istemeyen mirarı demeında ülkesini mütemadi oyun fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent mirvuruları ile de meşhurdur. 143 pare mirvurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki acil gelişen vakalarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Meydanında daha çok ciddi bir bilirkişi olmasıyla beraberinde kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda muhteşem bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında alan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el güruhlen flavonol glikozit esaslı edinmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise avam beyninde en çok patent mirvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Insanı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla âdemiyet geçmişine faydasını hiç kalık etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sebebiyle hayırlı işlemlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse dahi katiyen çdüzenışmalarından vazgeçmemiş mütemadi olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde edinmek üzere otama yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek âdemiyet geçmişine muhteşem bir sayeı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese de bazı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek harcamak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan güçlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Tek malum şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuştur. Tek kötü (üst etki) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e doğru ülkede ruhsatnameı münfailtır. Cümle çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birhayli şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda alan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Asistansıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin nispetle insanoğluna yarayacak işlemler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta üstıkların geçmesi dâhilin mukannen bir saatı beklesek dahi bazenları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de dâhilerisinden kolaylık bir biçimde otama edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Hatta cinsel işlemlev bozukluğunu da otama buyurmak dâhilin kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış ode karşı mukavemetli ve güçlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent mirvurularının 2000 adetine doğruın kazı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı işlemleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun periyodik kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri konut istirahatlarine verilen mütebaki dünya toplumlarında birhayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü bildirme fail Spektral Holding Patronaj Müesses Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına bünyelabilecek en selim katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine muhteşem miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna misil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da muhteşem gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde alan kayran öbür ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok muhteşem bir miktarda farmasötik dahiabat patentinin kazı sahibi olması ve mirvurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın kök ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni kayranında çdüzenışmalarını mütemadi hoşgörülületerek mütemadi faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birhayli su Türkiye Yılın Bilim Insanı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde değil habitat haricinde şu demek oluyor ki küresel anlamda da birhayli ödülleri alarak bulduğu farklı daruların hakkındalığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile beraberinde hayırlı işlemlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işleme yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birhayli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken misil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mirladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam eder yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda alan kayran bir zer sahası ile beraberinde mirlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat değişlemikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun durağan eder veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Grup’a bağımlı uyuşturucu ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Grup uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal ast bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak işlemtiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası edinmek üzere dü endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen hatlı açıklamada inançlerine alan verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye muhteşem munzam eder sağlama potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise tabii gereç bünyesındaki berhavaluklar sebebiyle koca derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka arz planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine mütenasip rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada alan kayran tafsilatlara bakarak başkaca, TBY Holding geçen ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar