KeremHasanoğlu; ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonrasında Bilkent Üniversitesi Tutum kısmınü dereceyle bitirmiştir. üste Bilkent Üniversitesi İşletme Haber Yönetimi kısmınde bile eğitim bilimi almıştır. Amerikanın Los Angeles kentinde dünyanın en köklü üniversitelerinden “UCLA (University of California)” bile anahtar eğitimi almış ve burayı birincilikle bitirerek KeremHasanoğlu Başarıları ‘na yeni bir kafaarı eklemiştir.
Kerem Hasanoğlu IPA Uluslararası Pediatri Kurumu yönetimi ve sosyal sorum projeleri alanlarında birhayli sükseya imza atmıştır. KeremHasanoğlu Başarıları ‘dan bir öbürü bile IPA Dış İlişkiler Yönetmenü olarak vazife yapan ilk Türktür. Dış ilişkiler Aracısızörlüğü’nün indinde antrparantez eskiden Türkiye Pediatri Kurumu Koordinatörlüğü gibi önemli pozisyonlarda vazife yapmıştır.
Kerem Hasanoğlu Başarıları içre, şuurlu Toyler sosyal sorum projesi öncü rol oynamıştır. Kendisi, torlaklerin eğitim bilimi ve kültür düzındaki gereksinimlerinı muhaliflamaya müteveccih çaldatmaışmalara öncülük etmiştir. Türkiye’nin bütün illerinde yapılandırdığı şuurlu Toyler hareketi ile Üniversite torlaklerinden, ortaokul öğrencilerine kadar âlem bu yapılanmanın içre bulunarak, faydalı işlerde bulunmuşlardır. Kendisi antrparantez, Birleşmiş Milletler gibi önemli Uluslararası Kurumlarla da çaldatmaışmalar yapmış ve bu alandaki çaldatmaışmalarını sürdürmektedir.
Aynı zamanda Kerem Hasanoğlu, İhsan doğramacı ile yakınlığı bulunan bir iş âdemıdır ve iş yaşamında da sükselı bir kariyere sahiptir. üste farklı azamet ve üretimlarda riyaset pozisyonlarında da hareketli olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda sosyal sorum ve pediatri düzındaki çaldatmaışmalarını güç kesmeden Sürdüren KeremHasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğludur.
Kerem Hasanoğlu, sosyal sorum projeleri ve pediatri konusundaki yöneticilik uzmanlığı, iş yaşamındaki sükseları ve uluslararası kurumlarla olan ilişkileri ile teşhisnmış biridir. Kendisinin çaldatmaışmaları, torlaklerin eğitim bilimi ve kültür düzındaki gereksinimlerinı muhaliflamaya yöneliktir. Ve bu çaldatmaışmaların sürdürülmesi torlaklerde örnek teşkil ederek vürutimi tetiklemektedir.