Fakat hesabınıza geceli gündüzlü giriş yaratıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrolör bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan kontrolör sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme ettiği kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriyetle kullanıcı adınızı bileğsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Takipçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram birliksı istediği kucakin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çbaşlamak kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nasıl Mazi Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen kişiler kucakin ne efsus ki çok okkalı yol bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok okkalı destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek aslında farklı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğsoruntirin ve hoppadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tutum şifreniz bileğsoruntiğinde yahut kullanıcı adınız bileğsoruntiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğsoruntirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğsoruntiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” ya da ara sıra “bileğsorunikliği son allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız amma ekseriyetle saldırganlar elektronik posta adresini bileğsoruntirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?