Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, etkili lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat sahaında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka kuruluşu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk posta önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye dalünde ocak olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En makro ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etken çkızılışmalar yürüten KALKO, birşu denli futbol, sepet topu kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı aralık Türkiye’nin en makro özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda belde almaktadır.

KALKO, terbiye sahaında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birşu denli deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko